Witajcie w PRL-u

13 grudnia minęła  40 rocznica wprowadzenia w Polsce Stanu Wojennego, którego celem było zatrzymanie oporu Polaków wobec niedemokratycznej władzy.

Rocznica ta była dla Nas okazją do zorganizowania wystawy w szkole „Witajcie w PRL-u”, na której  przedstawiliśmy  swoje rozmowy z członkami naszych rodzin, którzy pamiętają czasy Stanu Wojennego w 1981 roku,  zdjęcia  z tamtego okresu oraz przedmioty z  życia codziennego.

Wystawę zorganizowaliśmy dzięki naszym rodzicom i dziadkom, którzy chętnie udostępnili nam  swoje  pamiątki z okresu PRL-u. Dzięki nim mogliśmy  choć na chwilę przenieś się do tamtych czasów, które były niejednokrotnie czasami, w których żyły już nasze rodziny. Wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jest naszym hołdem dla tych wszystkich, którzy walczyli  w różny sposób  abyśmy mogli żyć  wolnym kraju.

Wystawa została przygotowana przez  p. Bożenę Górską, p. Sylwię Kaczyńską, p. Joannę Stasiulewicz, p. Annę Stapaj

i p. Monikę Dunowską.