Powiatowy Konkurs Historyczny

Powiatowy konkurs historyczny „ Patroni naszych szkół”.

24 lutego 2022r odbył  Powiatowy Konkurs  „Wybitni Polacy bliscy naszym szkołom. Nasza szkoła  razem z Powiatowym Centrum Rozwoju- ODN  była inicjatorem i organizatorem Konkursu.

Bohaterami tegorocznej edycji byli T. Kościuszko J. Wybicki i R. Traugutt. Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do zdobywania, poszerzania wiedzy o patronach szkół,  integracja młodzieży z powiatu bartoszyckiego oraz promowanie osiągnięć uczniów, nauczycieli i szkół.

Do zmagań przystąpiło 9 drużyn dwuosobowych.  Rywalizacja była podzielona na 3 etapy. Każdy z tych etapów  dotyczył innej postaci. Uczniowie odpowiadali na pytania w quizach interaktywnych, Quizwhizzer, Kahoot, Quizziz. Wszyscy wykazali się szeroką wiedzą o poszczególnych bohaterach. Na podium znalazły się drużyny:

I miejsce-  Maja Grudzińska i Kuba Buraczewski ze Szkoły Podstawowej. Im. Tadeusza Kościuszki i nr 3 w Bartoszycach

II miejsce-  Julia Markiewicz i Marta Szymańska ze Szkoły Podstawowej im. Adama Loreta w Ponikach

III miejsce-  Magdalena Łupicka, Julia Bartoszczyk ze Szkoły Podstawowa nr 1 im. R. Traugutta w Bartoszycach

Konkurs nie mógł odbyć się bez nagród. Wręczyła  je Sekretarz Powiatu Bartoszyckiego  p. Aleksandra Siemaszko.