Józef Szczepański "Ziutek", chłopiec z "Parasola"

To jemu stworzymy miejsce pamięci- rzeźbę  w naszej szkole!!!

30 listopada w naszej szkole odbyło się wielkie Święto Patriotyczne. Na holu szkoły były prezentowane prezentacje  multimedialne  o młodych Polakach  walczących o Polskę przygotowane przez klasy. Był to kolejny etap szkolnego projektu „Mieli niewiele więcej lat co My, a byli już bohaterami….”. Prezentacje, patriotyczna muzyka wszystko to sprawiło, że uczniowie mogli poznać  młodych ludzi, którzy często oddawali  swoje życie za nasz kraj.

1 grudnia odbyło się wielkie głosowanie. Samorząd Uczniowski przeprowadził wybory, w wyniku którego wybrano jedną postać. To historia  Józefa Andrzeja  Szczepańskiego  najbardziej zainteresowała i poruszyła  uczniów naszej szkoły. Jako młody chłopiec  od początku II wojny światowej działał jako harcerz  w konspiracji. „ Ziutek" to młody poeta, powstaniec warszawski, żołnierz batalionu „Parasol” Armii Krajowej. Zginął mając zaledwie  21 lat. To jemu zawdzięczamy piękny wiersz „ Dzisiaj idę walczyć mamo”.

W dowód wdzięczności i pamięci postawimy przy szkole rzeźbę Józefa Szczepańskiego, którą wykona p. Janusz Petryszyn.