Spotkanie z lokalnym poetą

3.12.2021 z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych oraz w ramach realizowanego przez szkołę programu „Szkoła Wierna Dziedzictwu” odbyło się w naszej szkole spotkanie poetyckie z P. Arkadiuszem Monkiewiczem, niepełnosprawnym bartoszyckim poetą, członkiem Bartoszyckiej Grupy Literackiej Barcja. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klas VI i VII.

Pan Arkadiusz opowiadał o swojej niepełnosprawności, o pasji jaką jest poezja, twórczości i osiągnięciach. Uczniowie mieli możliwość w miłej atmosferze wysłuchania wierszy czytanych przez samego poetę.

Pan Arkadiusz mówił również o tolerancji wobec osób niepełnosprawnych oraz poszanowaniu inności drugiego człowieka, a  także o swojej działalności w ramach Bartoszyckiej Grupy Literackiej Barcja

Na twarzach uczestników spotkania widać było skupienie i zainteresowanie. Było to bardzo miłe i pouczające spotkanie. Bardzo dziękujemy!