Wycieczka do Warszawy

Klasy VII w ramach działań mających na celu uzyskania przez naszą szkołę Certyfikatu Szkoła wierna Dziedzictwu w dniu 18 listopada uczestniczyły w wycieczce patriotycznej do Warszawy. Klasy VII odwiedziły Cmentarz na Powązkach, gdzie spoczywa wielu Polaków zasłużonych dla naszego kraju. W zadumie i ciszy oddaliśmy im hołd.

Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach w Muzeum Powstania Warszawskiego.  Większość uczestników wycieczki była pierwszy raz w Muzeum. Zaciekawienie  jednak wszystkich było ogromne.  Zbiór fotografii, listów czy  broni  z okresu Powstania  był  dla uczniów cennym źródłem historycznym. Muzeum w nowoczesny sposób ukazuje młodym ludziom bohaterstwo Polaków walczących nie tylko o wolność Warszawy, ale o wolność naszej całej Ojczyzny.

Wizyta w Warszawie  była dowodem na to, że uczniowie naszej szkoły  pamiętają  i będą  pamiętać o Polakach, dzięki którym żyjemy w wolnym  kraju. W wycieczce uczestniczyli: klasa 7 c-  wych. B. Górska, 7e -  wych.  B. Czarnuszewicz, 7d- wych. S. Kaczyńska oraz p. D. Białucha i p. M. Filipek.